Novinky

Na English Me neustále pracujeme, zde je krátký přehled toho, co jsme za poslední dobu přidali.20. 4. 2021

Úvodní rozřazovací test

V poslední době jsme usilovně pracovali na úvodním rozřazovacím testu, který by měl novým uživatelům pomoci nastavit si aplikaci tak, aby odpovídala jejich úrovni.

Rádi bychom naše stávající uživatele požádali o pomoc. Byli bychom vděční, kdybyste si tento test mohli vyzkoušet a dát nám zpětnou vazbu pomocí jednoduchého dotazníku.

Test naleznete zde:

https://www.englishme.cz/…cement-start

Dotazník k vyplnění naleznete zde:

https://forms.gle/…jKKwUDRwTCo6

Předem mockrát děkujeme!4. 4. 2021

Vymazání postupu uživatele

V minulosti se nás uživatelé často ptali, zda je možné v aplikaci zcela smazat veškerý postup a začít znovu od začátku, bez vyplněných aktivit, bez dokončených výukových plánů, bez znalostí slovíček atd. Tuto funkci jsme pro ty, kteří z jakéhokoliv důvodu chtějí začít s čistým štítem, připravili a právě spustili.

Naleznete ji v nastavení aplikace na záložce Data uživatele. Zde je kromě výpisu osobních údajů a možnosti zapomenutí uživatele dle GDPR také možnost Smazat historii studia.

Pozor, tento krok je nevratný! Proto aplikace po uživateli žádá zadání svého hesla a potvrzení, že to chce skutečně provést.

Tím se smaže veškerá historie studia uživatele, tedy:

 • výsledky všech aktivit
 • všechny výukové plány a jejich výsledky
 • všechny vyplněné domácí úkoly ve skupinách
 • veškerá znalost slovíček (aplikace zapomene, která slova znáte a která jsou problematická)
 • informace o přečtení článků (včetně nastavení, kterým článkům rozumíte a kterým ne)
 • informace o zodpovězených testových otázkách
 • všechny XP body a úroveň zkušeností – vrátíte se zpět na nulu

Co se nesmaže:

 • osobní údaje uživatele
 • předplatné
 • vlastní okruhy slovní zásoby
 • vlastnoručně vytvořená slovíčka
 • členství ve skupinách


2. 4. 2021

Počet slovíček v okruhu

Do detailu okruhů slovní zásoby jsme doplnili údaj o počtu slovíček.

Tento údaj máte na očích i v průběhu tvoření nového okruhu. Budete tedy vždy vědět, kolik slovíček již v okruhu máte.

Také jsme opravili případ, kdy v okruhu bylo málo slovíček (např. jen jedno nebo dvě), ale aplikace nabízela u takového okruhu všechny klasické typy zkoušení (jejich spuštění potom většinou doprovázelo chybové hlášení). Nyní se u okruhů jen o několika málo slovech zobrazuje pouze možnost zkoušení doplňováním do vět (pokud v systému máme k těmto slovům dostatek vět). Zkoušení překladem, definicí apod. se nabízí až od počtu sedmi slov.28. 3. 2021

Nastavení automatického přehrávání

V nastavení aplikace jsme pro vás připravili možnost vypnout si automatické přehrávání nahrávek po zadání odpovědi v aktivitách. Doposud se nahrávky slovíček a vět přehrávaly vždy automaticky, ale často jste nám hlásili, že vás to někdy obtěžuje.

I v případě vypnutého automatického přehrávání ale bude aplikace sama přehrávat zvuky u diktátů slov, tréninku poslechu, poslechu s porozuměním a hláskování. Tam je přehrání samozřejmě nezbytné pro dokončení aktivity.24. 3. 2021

Sleva pro držitele ISIC

Právě jsme spustili možnost objednání naší aplikace se slevou 50% pro studenty, kteří mají platnou kartu ISIC. Náš portál i naši aplikaci jsme vždy vyvíjeli s ohledem na studenty a jsme rádi, že jim nyní můžeme poskytovat tuto slevu, díky které pro ně bude English Me daleko dostupnější.

Slevu můžete po ověření karty uplatnit na tříměsíční, půlročníceloroční předplatné. Neplatí ale na skupinové objednávky ani na objednávky dárkových poukazů.16. 2. 2021

Nové nahrávky

Právě jsme do aplikace přidali přes 8 tisíc nových nahrávek vět a slovíček!

Neustále pracujeme na novém obsahu, píšeme nové články, přidáváme slovíčka do slovníku a příkladové věty. Rodilí mluvčí jen tak tak stačí držet krok s tím, aby vše bylo i nahrané v britské a americké angličtině, a po pravdě řečeno, stává se, že někdy trochu pokulhávají. Jiné aplikace často zaměstnávají ‚roboty‘, či tzv. text-to-speech. K tomu se ale English me snižovat nebude. Zakládáme si na tom, že všechny naše nahrávky jsou od rodilých Britů či Američanů.9. 2. 2021

English Me oslavilo 8. narozeniny

Dne 8. února jsme oslavili již osmé výročí spuštění English Me! Děkujeme našemu neustále rostoucímu počtu uživatelů za přízeň a podporu.7. 1. 2021

Nové vylepšení pro učitele

Pro učitele máme nové vylepšení, o které jste si často psali. Při zadávání domácích úkolů bylo doposud potřeba, aby si učitel danou aktivitu sám prošel až do konce, a teprve potom, když viděl, co aktivita přesně obsahuje, ji mohl zadat za domácí úkol.

Pro zjednodušení jsme učitelům do průběhu aktivity přidali tlačítko, pomocí kterého mohou aktivitu kdykoliv ukončit. Po jeho stisknutí se objeví závěrečný přehled všech vět či slovíček ve zkoušení, ze kterého učitel může rovnou úkol zadat.

Tlačítko najdete na dolní liště vlevo (nezobrazuje se v mobilních telefonech, pouze při klasickém zobrazení v počítači):

Pro zadání úkolu tedy nyní stačí vybrat a spustit libovolnou aktivitu, kliknout na tlačítko Ukončit zkoušení, zkontrolovat, že cvičení obsahuje věty vhodné pro danou skupinu, a stisknout tlačítko Vytvořit domácí úkol (dále se tedy postupuje tak, jak jsou již učitelé zvyklí).

Tato funkce v tuto chvíli ještě není spuštěna ve hře Nevybouchni ani v aktivitách Bleskové obrázky. I tam toto tlačítko plánujeme přidat.

Věříme, že se tímto učitelům usnadní práce s aplikací. Přejeme jim tímto také hodně sil pro dále pokračující výuku na dálku.5. 1. 2021

Vylepšené funkce slovníku

U jednotlivých slovíček ve slovníku nyní odkazujeme na články, kde se o daném slovíčku můžete dočíst více. Může se jednat o odkaz na miničlánek ze série Word of the Day, kterých již máme okolo 1900, nebo o plnohodnotný článek týkající se rozdílů mezi slovy, výslovnosti, nepravidelností, pravopisu apod.

U těchto článků uvádíme i jazykovou úroveň, pro kterou je článek určen. Určitě ale neznamená, že pokud jste na úrovni B1, že by pro vás např. článek o úroveň níže či výše nemusel být přínosný. Označení úrovní je jen orientační.

Odkazy fungují i v rámci našeho ‚vyskakovacího‘ kontextového slovníčku (tedy v okně, které se objeví po dvojkliku na nějaké slovo v textu). Tuto funkci ale nepodporujeme v průběhu testů, aktivit a cvičení. Tam totiž nemůžeme zaručit, že po návratu z otevřeného článku by test pokračoval dál ze stejného místa.

Nově také u nepravidelných sloves zobrazujeme nepravidelné tvary. V tuto chvíli zatím bez přepisu výslovnosti a bez nahrávky, ale i tyto informace plánujeme u slovíček uvádět.

Na aplikaci dále pracujeme.28. 12. 2020

Nové poslechové testy!

Dnes jsme spustili zbrusu nový typ testů – testy na poslech s porozuměním.

Zatím se naše aplikace zabývala pouze jazykovými prostředky, především gramatikou a slovní zásobou. Nové testy se ale zaměřují na řečovou dovednost poslech s porozuměním. Jedná se o poměrně unikátní prvek, který skvěle zapadá do celého konceptu aplikace English Me!

Jak poslechové testy fungují?

Z celé naší databáze (desetitisíců vět s nahrávkou) jsme vybrali věty a vytvořili z nich poslechové otázky. Uslyšíte nahrávku věty a máte za úkol vybrat ze tří možností tu, která nejlépe odpovídá nahrávce. Po vyhodnocení se vám zobrazí původní text i vysvětlení odpovědí tak, jak jste u našich testů zvyklí.

Kde poslechové testy najdete?

Nové testy najdete v sekci Samostudium. Zde jsou původní poslechové doplňovačky (doplňování chybějících částí textu podle poslechu) a jako poslední v nabídce nově najdete Poslech s porozuměním.

Kolik máme testových otázek?

Celkem máme v tuto chvíli připravených několik set testových otázek napříč úrovněmi pokročilosti (kromě úrovně A0 – Starter, tam poslechové testy zatím nemáme).

Na nových otázkách ale průběžně pracujeme a máme v plánu jich mít až několik tisíc.

Budeme moc rádi, když nám napíšete, jak se vám nová funkce líbí!22. 11. 2020

Nová verze pro tisk a další novinky

Za posledních několik týdnů jsme připravili tyto novinky:

 • Upravili jsme verzi pro tisk u článků. Každý článek si můžete jednoduše vytisknout tak, že kliknete pravým tlačítkem myši a v nabídce prohlížeče vyberete Tisk. Článek se pak vytiskne bez zbytečných grafických prvků. Překlady vět, které jsou v online verzi skryté pod žárovičkami, jsou umístěny dole na stránce (jednotlivé věty na ně odkazují číslem).
 • Do menu pod ikonkou uživatele jsme přidali odkaz na uživatelskou příručku. Do té jsme doplnili několik dalších článků.
 • Ve všech článcích (včetně Word of the Day apod.) se nyní zobrazují modernější ikonky reproduktorů (pro přehrání nahrávek) a žároviček (pro zobrazení skrytých překladů a vysvětlivek).
 • Pokud si v rejstříku (pro gramatiku či slovní zásobu) vyhledáte nějaký okruh slovní zásoby a kliknete na něj, zobrazí se vám detail okruhu (doposud to bylo tak, že se rovnou spustilo zkoušení slovíček, což bylo nepraktické).
 • Sjednotili jsme přidávání a odebírání oblíbených položek. Pokud se u slovíčka či věty zobrazí prázdné srdíčko, znamená to, že není mezi oblíbenými a po kliknutí na něj se mezi oblíbené přidá. Pokud je srdíčko plné, znamená to, že slovo či věta je mezi oblíbenými a kliknutím na něj se z oblíbených odebere.
 • Ve skupinách uživatelů jsme pro učitele/správce přidali přehled vypracovaných úkolů každého člena.
 • Ve skupinách uživatelů nyní učitel/správce vidí kalendář aktivity členů skupiny, tedy kalendář, ve kterém se zobrazuje počet XP nasbíraných každý den.
 • Při zkoušení nepravidelných sloves lze nyní u slovesa ‚být‘ v minulém čase zadat pouze WAS nebo pouze WERE nebo obě varianty najednou.
 • Opravili jsme chybu, kdy program zobrazoval ikonku přehrání s popiskem Americká angličtina, i když se jednalo o nahrávku v britské angličtině.
 • Přidali jsme desítky nových slovíček, desítky nových článků (hlavně v sekcích Word of the Day Basic a Classic) a stovky nových vět!
 • Těšit se můžete již brzy na nová vylepšení!


18. 10. 2020

Kapitola 7 kurzu pro začátečníky a další novinky

Právě jsme vydali kompletní 7. kapitolu našeho kurzu pro začátečníky, kde se naučíte např. základy minulého a budoucího času, tvoření jednoduchých souvětí a mnoho dalšího. Tím se celý kurz uzavírá a začátečníci by po jeho absolvování měli přepnout aplikaci na úroveň ELEMENTARY A1 a pokračovat tam. Kurz pro úroveň Elementary (A1) zvažujeme.

Další novinky z posledních cca deseti dní jsou:

 • Přidali jsme stovky zvukových nahrávek k větám a slovíčkům (některé v britské angličtině a některé v americké).
 • Ve vyhledávání se nyní zobrazují i desítky nových testů, které doposud nebyly v aplikaci přístupné jinak než přes rejstřík gramatických nebo lexikálních jevů.
 • Opravili jsme aktivity na tvoření slov – aplikace zde nerespektovala nastavenou úroveň uživatele. Stávalo se často, že věty byly příliš těžké. Nyní by i tato cvičení měla být šitá každému na míru.
 • Upravili jsme nápovědu v překladových a poslechových doplňovačkách. Aplikace totiž doposud často napovídala nepřesně. Pokud např. ve větě bylo frázové sloveso LOOK UP a vynechané bylo pouze UP, aplikace tvrdila, že se má doplnit sloveso na dvě písmena, které znamená hledat. To byl samozřejmě nesmysl. Nyní Vám aplikace řekne, že se hledá součást fráze, která znamená hledat.
 • Při vytváření výukového plánu aplikace nyní vyžaduje potvrzení, že to uživatel opravdu chce udělat. Stávalo se totiž, že si uživatelé omylem vytvořili více plánů za sebou.
 • Opravili jsme mazání okruhů. Pokud uživatel chtěl smazat vlastní okruh, který byl s někým sdílený, tak docházelo k chybě.

Pracujeme na nových úpravách a vylepšeních!7. 10. 2020

Vylepšený kalendář Word of the Day

Kalendář Slovíček dne jsme nyní upravili tak, že hned na první pohled vidíte články, které jste četli a které nikoliv. Nepřečtená slovíčka dne jsou zobrazena bíle. Přečtené Slovíčko dne může mít oranžovou barvu (ta znamená, že jste článek alespoň otevřeli), zelenou barvu (článek jste si označili, že mu rozumíte, že ho považujete za naučený) a nebo červenou barvu (článek jste si označili, že mu nerozumíte a chcete se k němu vrátit).

Status si můžete ručně nastavit v dolní části každého článku.

Doufáme, že toto označení v kalendáři pomůže všem, kteří se chtějí všechna naše slovíčka systematicky naučit a nechtějí žádné přehlédnout.30. 9. 2020

Word of the Day BASIC

V našem seriálu Word of the Day již vyšlo přes 1700 krátkých článků. Slovíčka, o kterých jsme ale psali, byla většinou určena spíše středně a více pokročilým studentům. Pro začátečníky na úrovních Starter a Elementary (A1) se ale tyto články tolik nehodily.

Od 1. října proto spouštíme nový seriál, který poběží paralelně s klasickými Slovíčky dne – Word of the Day BASIC. Zde se budeme přímo zaměřovat na začátečníky a každý den se zblízka podíváme na jedno základní anglické slovíčko.

Nový seriál naleznete stejně jako klasické slovíčko dne v sekci Samostudium nahoře. Pokud máte v aplikaci nastavenou úroveň Starter (A0) nebo Elementary (A1), bude se vám zde automaticky zobrazovat Word of the Day BASIC. Pokud máte nastavenou vyšší úroveň, bude se zde zobrazovat klasické Word of the Day.

V kalendáři Word of the Day si navíc můžete přepínat mezi verzemi CLASSIC a BASIC, takže i pokročilí si mohou přečíst slovíčka z nového seriálu a i začátečníci mohou nahlédnout do původního seriálu pro pokročilejší.23. 9. 2020

Kvízy zaměřené na Slovíčka dne nyní v kalendáři

Po skončení každého měsíce (obvykle během cca jednoho týdne) vždy vydáváme dva testy zaměřené na slovíčka, o kterých jsme psali v rámci seriálu WORD OF THE DAY. Tyto testy byly doposud nejlépe dostupné ze stránek Help for English, ale v samotné aplikaci English Me se hledaly špatně.

Nyní naleznete všechny kvízy Word of the Day přímo na stránce s kalendářem slovíček dne. Ihned po vydání se každý kvíz objeví pod kalendářem za příslušný měsíc.20. 9. 2020

Nové možnosti v sekci Skupiny a další novinky

Hlavně pro učitele, kteří pracují se skupinami žáků, jsme přidali tyto novinky:

 • Pokud máte skupiny žáků vytvořené např. v loňském školním roce, můžete je nyní jednoduše převést pod hromadné školní předplatné a nemusíte zakládat skupiny nově. (Ve skupině klikněte na nabídku Akce a vyberte ‚Připojit do objednávky + název školy‘). Totéž platí v případě, že jste si omylem vytvořili uzavřenou skupinu a ne skupinu školní.
 • Přidali jsme možnost smazat skupinu. Jedná-li se tedy o skupinu, kterou jste vytvořili omylem a nebo skupinu z minulosti, kterou už nevyužíváte, můžete ji celou smazat. Tuto možnost má samozřejmě pouze správce skupiny.
 • Aby nedocházelo k tomu, že si učitel omylem místo školní objednávky vytvoří uzavřenou, je nyní v případě škol s hromadným předplatným při vytváření nové skupiny předem označena školní skupina.
 • Opravili jsme možnost odhlásit se ze skupiny. Ze skupin se mohou odhlásit pouze ‚řadoví‘ členové. Správce se ze skupiny odhlásit nemůže. Ten má pouze možnost skupinu zrušit.
 • Opravili jsme problém, kdy se žáci mohli omylem do skupiny přidat víckrát a v přehledu členů skupiny se potom zobrazovaly špatně počty členů.

Další úpravy se již týkají i neškolních uživatelů:

 • Při vytváření vlastních okruhů slovní zásoby je odděleno přidávání slovíček ze slovníku a z oblíbených. Opravili jsme zde také to, že u přidávání slovíček z oblíbených aplikace uživatele neustále vracela na přehled slovíček v okruhu. Editace vlastních okruhů by nyní měla být přehlednější a pohodlnější.
 • V doplňovačkách aplikace hlásila někdy chybu, pokud uživatel napsal na mobilu na začátku velké písmeno. To jsme opravili.
 • Opravili jsme chybu, která v několika jednotlivých případech způsobila, že se uživatel přihlašoval do aplikace úplně bez hesla.
 • Odstranili jsme mnoho drobných problémů v textech a zobrazení.

Na aplikaci dále pilně pracujeme a kromě oprav a úprav stávajících funkcí pro vás připravujeme i některé úplné novinky.5. 9. 2020

Zlepšení čitelnosti a další úpravy

Na podnět mnoha našich uživatelů jsme upravili několik míst v aplikaci, která byla špatně čitelná.

 • V doplňovačkách se již správné odpovědi nezobrazují světle zeleně, ale černou barvou. Zelené zůstává pouze orámování.
 • Světle modrou, která se objevovala např. v testech A/B/C/D nebo v článcích, jsme nahradili více kontrastní tmavější modrou.

Mezi dalšími novinkami jsou:

 • Při zkoušení slovíček je nyní možnost Odstranit slovíčko ze zkoušení. Pokud z nějakého důvodu při zkoušení narazíte na slovo, které se učit nechcete a nebo se plete s jiným slovem ve stejném okruhu, máte možnost po zadání odpovědi kliknout vpravo dole na ikonku koše. Tím slovíčko odstraníte z právě probíhajícího zkoušení. Nesmaže se ale z okruhu slovní zásoby. Takové smazání byste museli udělat ručně v editaci okruhu.
 • Upravili jsme zobrazení článků na mobilních telefonech. Změnili jsme velikost písma a okrajů, aby se články četly pohodlněji.
 • Upravili jsme zobrazení rejstříku gramatiky a rejstříku slovní zásoby na mobilních telefonech.
 • Informace o konci předplatného se zobrazovala pouze přibližně (za rok, za 7 měsíců). Přidali jsme přesné datum, kdy předplatné končí (na stránce Přehled i v části Předplatné).
 • V sekci Podpora jsme přidali několik návodů, jak s aplikací pracovat např. v rámci školních skupin apod. Sekci Podpora postupně rozšiřujeme o nové popisy a nové návody.

Na aplikaci neustále pracujeme. Další vylepšení budou brzy následovat.1. 9. 2020

Rozpracované aktivity a další novinky

V nové verzi English Me jsme pustili seznam rozpracovaných aktivit. Naleznete ho na stránce Přehled. Dole jsou nyní dva sloupce, 1) historie studia (to je detailní přehled toho, jaké aktivity jste dokončili a s jakým výsledkem) a 2) rozpracované aktivity.

V rozpracovaných aktivitách naleznete všechny aktivity, které jste spustili, ale nedokončili. Kliknutím na aktivitu můžete v aktivitě pokračovat. Pokud nemáte zájem aktivity dokončit, můžete dole kliknout na tlačítko „Zahodit rozpracované aktivity“.

Mezi dalšími úpravami, které jsme v posledních dnech v aplikaci udělali, jsou např. následující změny:

 • Správce skupiny má nyní možnost změnit název skupiny. Nalezne ji pod tlačítkem Akce → Přejmenovat skupinu.
 • Kód pro vstup do skupiny se již nezobrazuje v pravém horním roku skupiny, správce ho nalezne pod tlačítkem Akce → Pozvat do skupiny.
 • Při vstupu do skupiny se nyní uživatelům zobrazuje název skupiny i jméno správce/učitele.
 • Studenti přihlášení ve skupině již nevidí ostatní uživatele. Přehled studentů přihlášených do skupiny má nyní pouze správce/učitel.
 • V přehledu aktivity skupiny se správci/učiteli již nezobrazuje vlastní aktivita. V tomto přehledu vidí pouze aktivitu studentů a nepletou se mu zde jeho vlastní výsledky.
 • Opravili jsme funkci Změna hesla.
 • Opravili jsme hlášku „Systém očekával jinou odpověď“, která se odmítala schovat i po následném správném zadání slovíčka.
 • Funkce „Nahlásit problém“ je nyní dostupná i z doplňovaček.
 • Spousty drobnějších oprav


9. 8. 2020

Co se za poslední týden v English Me změnilo

Nová verze naší aplikace je ‚venku‘ přesně týden. I když jsou letní dny, prázdniny a dovolené v plném proudu, v novém English Me jste si za těch 7 dní udělali 10 tisíc různých aktivit, testů a cvičení!

Spuštění takové aplikace ale samozřejmě není úplně bezproblémové. Děkujeme vám, že nám hlásíte nedostatky, na které narážíte. Všechny je evidujeme a snažíme se je postupně řešit.

Co jsme za poslední týden opravili či upravili?

 • Změnili jsme barvy při vyhodnocení odpovědí při testování slovní zásoby. Text by měl být nyní lépe čitelný.
 • V doplňovacích cvičeních nebylo možné rámeček s nápovědou, který překrýval části textu, nijak schovat. Nyní lze rámeček zavřít kliknutím/tapnutím kdekoliv mimo rámeček.
 • V testech A/B/C/D lze nyní vybírat odpověď pomocí šipek na klávesnici a potvrdit klávesou ENTER nebo mezerníkem.
 • Nefungovala možnost odstranění slovíčka z okruhu. Opraveno.
 • Na mobilních přístrojích nebylo někdy možné používat vyhledávání (ikonka lupy na horní liště). Opraveno.
 • Přejmenovali jsme některé prvky, např. gramatický dril se nyní jmenuje příjemněji ‚pilování gramatiky‘.
 • Opravili jsme výběr vět ve výukových plánech při změně úrovně pokročilosti.
 • Občas docházelo k chybě, když uživatel použil přímý odkaz, který měl v prohlížeči uložený ze starého English Me. Opraveno.
 • Opravili jsme načítání testů ve starším prohlížeči IE 11.
 • Opravili jsme zobrazení zjednodušené výslovnosti v článcích.
 • Opravili jsme chyby při vytváření domácího úkolu výběrem z testů.

Na dalších úpravách pracujeme. Určitě budeme rádi, když nám budete dále zasílat zpětnou vazbu.26. 7. 2020

Nový denní přehled

V nové verzi English Me jsme pro Vás připravili nový denní přehled získaných zkušenostních bodů (xp). V přehledném kalendáři vidíte, jak moc jste který den v měsíci dělali pokroky.

Světle zelená barva (alespoň 10 získaných xp) odpovídá jednomu vypracovanému cvičení.
Sytější zelená (alespoň 30 xp) jsou tři vypracovaná cvičení nebo dvě cvičení se 100% výsledkem (za ta získáváte vždy po 15 bodech)
Nejtmavší zelená (minimálně 70 xp) už vypovídá o intenzivnějším studiu.

Jak se denní přehled zelená vám? Pokud moc ne, můžete začít třeba od srpna. Podaří se vám srpnový přehled vybarvit alespoň tou nejsvětlejší zelenou?18. 7. 2020

English Me v novém!

Oblékli jsme English Me do úplně nového kabátu! Čeká vás vizuální i uživatelský upgrade, který tu za celou dobu existence naší aplikace chyběl.

Novou verzi English Me si můžete vyzkoušet už nyní na adrese new.englishme.cz (přihlášení je stejné jako ve stávající verzi).

Stále ještě dolaďujeme poslední funkce, texty i grafiku, takže se může stát, že narazíte na nějaký drobnější nedostatek. Jsme si vědomi, že je to zásadní změna a že může chvíli trvat, než si na ni člověk zvykne.

Určitě budeme rádi, když nám napíšete, co se vám na nové verzi líbí a co nikoliv.7. 7. 2020

Kurz pro začátečníky pokračuje

Kurz pro začátečníky, který měl doposud 4 kapitoly po cca 30 lekcích, nyní pokračuje kapitolami 5 a 6. Pro začátečníky tak máme připravených téměř 60 nových lekcí. Kurz naleznete zde.

Kurz pro začátečníky je navržený tak, aby studenta provedl všemi základy anglického jazyka pomocí krátkých snadno stravitelných lekcí. Mnoho lekcí je navíc doplněno aktivitami, ve kterých si každý může daný jev procvičit. Doufáme, že se Vám s námi bude dobře učit. Jakoukoliv zpětnou vazbu uvítáme.

Nyní pracujeme na kapitole 7, která by měla kurz pro začátečníky uzavřít.30. 5. 2020

Nabídka pro školy na nový školní rok

Od nového školního roku 2020/21 budeme nabízet English Me pro základní a střední školy za bezkonkurenční cenu 4900 Kč na celý školní rok bez ohledu na počet žáků. Znamená to, že si škola zaplatí licenci a všichni její žáci, studenti a učitelé budou moci naši aplikaci využívat ve výuce i při samostudiu.

Možnost objednání nyní připravujeme. Objednávání bude spuštěno v průběhu léta a budeme vás o něm informovat.3. 5. 2020

Ukončení rozesílání upozornění na domácí úkol

Doposud měli učitelé rozeslat svým studentům informaci o vytvořeném domácím úkolu snadno jedním kliknutím na tlačítko. Bohužel se stávalo, že studenti tyto maily nahlašovali jako SPAM, čímž ohrozili také rozesílání našich ‚transakčních e-mailů‘ (potvrzení objednávek, potvrzení přijetí platby, upozornění na končící předplatné apod.)

Z tohoto důvodu jsme rozesílání těchto upozornění na vytvořené domácí úkoly pozastavili. Učitelé nyní mají možnost rozesílat e-maily ze své (např. školní) adresy ručně, případně mohou zodpovědnost kontrolovat pravidelně English Me ponechat žákům a studentům. (Pokud se objevil nový domácí úkol, uživatele o tom ihned po přihlášení do aplikace upozorňuje červený vykřičník u ikonky panáčka na horní liště vpravo.)

Za toto omezení se omlouváme.24. 3. 2020

Článek jako domácí úkol

Jako další věc pro učitele jsme nyní vytvořili možnost zadat prostudování článku jako domácí úkol.

Jak to funguje? Pod všemi články, které si můžete v English Me dohledat (včetně Slovíček dne a lekcí v kurzu pro začátečníky) je nyní možnost Vytvořit domácí úkol. Stisknete tlačítko, vyberete skupinu studentů, pro které je úkol zadáván, a hotovo. V detailu úkolu potom můžete ještě pozměnit název nebo nastavit termín.

Jak poznáte, zda studenti článek četli?

U všech našich článků dole je možnost nastavit, zda jsem článek otevřel, zda mu rozumím nebo zda jsem ho naopak nepochopil. Nastavení na ‚přečteno‘ se provede automaticky při otevření článku. Zda student článek chápe nebo ne, se nastavuje ručně.

Učitel, který úkol zadal, nyní vidí na přehledu úkolů počet studentů, kteří si článek otevřeli. V detailu úkolu potom vidí u každého studenta, kdy článek četl i to, zda si nastavil, že článku rozumí či nikoliv. Podle toho může učitel zvážit přidání nějakých nových aktivit, zadání nějakého jednoduššího článku na stejné téma apod.

Doufáme, že se vám a vašim studentům toto vylepšení bude hodit. Budeme rádi za zpětnou vazbu.19. 3. 2020

Vylepšené zkoušení slovíček

Trochu jsme vyladili zkoušení slovíček. Často jste si totiž stěžovali na to, že někdy zkoušení slovíček trvá moc dlouho a některá slova, která už umíte, se opakují pořád dokola. Pokusili jsme se to vylepšit.

Jak přesně zkoušení funguje je popsáno v právě vydaném článku na Help for English:

https://www.helpforenglish.cz/…v-english-me

Věříme, že nyní zkoušení slovíček bude pro vás příjemnější a efektivnější!18. 3. 2020

Posloucháme vás

Věnujeme pozornost vaší zpětné vazbě. Na váš podnět jsme v několika posledních dnech provedli spoustu drobných úprav v aplikaci, obzvláště v sekci pro učitele. Jedná se např. o:

 • možnost vyřadit žáka/studenta ze skupiny
 • možnost nastavit domácím úkolům termín odevzdání (datum i čas)
 • možnost uzavřít úkol, případně znovu otevřít již uzavřený úkol
 • vyladění výběru vět tak, aby věty ve cvičeních ještě lépe reflektovaly nastavenou úroveň studenta
 • nový oddíl ‚Aktivity‘ v rejstříku v sekcích slovní zásoba a gramatika, kde se budou objevovat některá nová cvičení. Zatím jich je jen několik, ale postupně přidáváme další.
 • přidání několika desítek článků a aktivit, které byly doposud pouze na Help for English

Intenzivně pracujeme na dalších vylepšeních!

Jakoukoliv další vaši zpětnou vazbu uvítáme.13. 3. 2020

Pro učitele

Pro učitele jsme připravili stručný návod, jak s English Me začít pracovat.

https://www.helpforenglish.cz/…-pro-ucitele

Článek obsahuje i odkaz na instrukce, které můžete zaslat svým žákům a studentům, aby i oni věděli jak se do English Me přihlásit, jak aktivovat „koronavirové“ období zdarma, jak se přidat do uživatelské skupiny pro svoji třídu, kde naleznou domácí úkoly atd.

V případě jakýchkoliv dotazů nám prosím napište.12. 3. 2020

English Me v období uzavření škol ZDARMA pro žáky i učitele

Milí učitelé, žáci a studenti,

rádi bychom vám pomohli v tomto náročném období, kdy byly zavřeny všechny školy a vzdělávání má probíhat ‚z domu‘. Kromě toho, že máte k dispozici celé naše stránky Help for English, rozhodli jsme se navíc zpřístupnit naši výukovou aplikaci ENGLISH ME pro všechny žáky, studenty a učitele na JEDEN MĚSÍC ZDARMA a to bez jakýchkoliv závazků.

Jak získat přístup do English Me zdarma?

 1. Zaregistrujte se (pokud ještě registrovaní nejste) na www.englishme.cz (je nutné zadat e-mailovou adresu, souhlasit s obchodními podmínkami a zvolit si úroveň angličtiny).
 2. V sekci ‚Předplatné‘ (v menu pod ozubeným kolečkem vpravo nahoře) naleznete možnost kromě klasických objednávek možnost aktivovat měsíc zdarma. Je nutné potvrdit, že jste žák či student základní, střední, vyšší či vysoké školy a nebo učitel.
 3. Aplikaci můžete naplno používat.

Pokud již předplatné aplikace máte, i přesto můžete tuto nabídku využít. Předplatné se Vám o měsíc prodlouží.7. 2. 2020

Už jsme tu s vámi 7 let

8. února slaví naše aplikace své sedmé narozeniny! Abyste se mohli radovat i vy, máme pro vás tradiční narozeninovou slevovou akci. Letos ale není jen jeden den ale celý víkend!

Pokud si v pátek 7. února, v sobotu 8. února nebo v neděli 9. února objednáte kteroukoliv verzi našeho předplatného, bude se slevou 30 procent. To platí na klasické roční předplatné, na kratší varianty a samozřejmě i na skupinové objednávky pro rodiny, firmy a školy.

Pokud už u nás máte věrnostní kredit z minulé objednávky, bude vaše objednávka ještě o to levnější!

Pokud již předplatné máte, i vy můžete akci využít a předplatné si už nyní třeba ještě o rok navýšit. Výhodnější nabídku totiž u nás asi jen tak neuvidíte.12. 1. 2020

Nepravidelná slovesa

Aby se vám lépe učila nepravidelná slovesa, připravili jsme pro vás celkem 16 nových okruhů slovní zásoby pouze s nepravidelnými slovesy. Každý okruh jich obsahuje jen deset, aby jich nebylo nikdy moc najednou.

Nové okruhy naleznete v sekci Slovní zásoba – Okruhy slovní zásoby na záložce Tématické okruhy. Zobrazují se vždy pouze okruhy pro vaši úroveň angličtiny (tedy nastavená úroveň a úroveň o jednu nižší). Pokud byste se chtěli učit i okruhy nižší či vyšší úrovně, použijte vyhledávání.

Jedná se o okruhy:

Nepravidelná slovesa Elementary 1
Nepravidelná slovesa Elementary 2
Nepravidelná slovesa Elementary 3
Nepravidelná slovesa Pre-Intermediate 1
Nepravidelná slovesa Pre-Intermediate 2
Nepravidelná slovesa Pre-Intermediate 3
Nepravidelná slovesa Pre-Intermediate 4
Nepravidelná slovesa Pre-Intermediate 5
Nepravidelná slovesa Intermediate 1
Nepravidelná slovesa Intermediate 2
Nepravidelná slovesa Intermediate 3
Nepravidelná slovesa Intermediate 4
Nepravidelná slovesa Intermediate 5
Nepravidelná slovesa Upper-Intermediate 1
Nepravidelná slovesa Upper-Intermediate 2
Nepravidelná slovesa Advanced

Aby se spustilo zkoušení nepravidelných tvarů, je nutné z nabídky typů zkoušení vybrat položku ‚Nepravidelná slovesa‘.

Nezapomeňte, že je možné vytvářet si i vlastní okruhy! Pokud se např. do školy nebo do kurzu učíte nějaká konkrétní nepravidelná slovesa, je lepší si vytvořit vlastní okruh pouze s těmi, co potřebujete.18. 11. 2019

Fotografie v English Me!

Vždy nám záleželo na tom, aby slovíčka, u kterých je to možné, měly nějakou ilustraci. Doposud jsme používali jednoduché kresby, ale ty jsme nyní nahradili fotografiemi.

Fotografie se u slovíček zobrazují ve výpisech okruhů slovní zásoby, při zkoušení slovíček, ve vyhledávání a ve hře ‚rychloobrázky‘.

V době spuštění tohoto prvku je fotografiemi doplněno přes 3300 slovíček. Na dalších postupně pracujeme.

Věříme, že s fotografiemi naše aplikace vypadá lépe a slovíčka se vám s nimi budou lépe pamatovat.27. 10. 2019

Oblíbené věty

Uživatelé si nyní mohou vytvářet sbírku svých ‚Oblíbených vět‘. Kdykoliv vás zaujme nějaká věta v průběhu testu, doplňovačky, překladového cvičení apod., máte možnost zaškrtnout červené srdíčko, čímž větu přidáte do oblíbených.

V záložce ‚Obecné‘ nyní přibyla kolonka ‚Oblíbené věty‘, která vám umožní následující:

 1. Prohlížení vět (včetně překladu v bublince a případných nahrávek, pokud je věta má)
 2. Překlad vět – věty jsou vypsány česky, v bublince je jejich anglický ekvivalent. Vy, kdo se rádi učíte pomocí překladu, si nyní můžete větu vždy zkusit v duchu přeložit a potom zkontrolovat, zda byl váš překlad správný.
 3. Zkoušení pomocí doplňování vět (trénink překladu či trénink poslechu) – program bude vybírat věty do cvičení pouze z vaší sbírky.

Jedná se o úplně novou funkci, kterou jsme přidali na základě vašich přání. Rádi bychom ji dále upravovali a vylepšovali. V současné době zvažujeme další technologické možnosti ‚lajkování‘ vět přímo např. při čtení článků (včetně Word of the Day) nebo u příkladových vět ve slovníku.

Uvítáme jakoukoliv vaši zpětnou vazbu.25. 10. 2019

1500 nových nahrávek v americké angličtině

V English Me je nyní 1500 nových nahrávek vět v americké angličtině. Ty se vám budou přehrávat v rámci příkladových vět ve slovníčku a během testů a cvičení (např. trénink poslechu, trénink překladu atd.)

Do databáze přibývají někdy i celé desítky vět denně. Nahrávky vytváříme zpětně vždy za delší časový interval. Proto nemívají nové články věty ozvučené. Na dalších nahrávkách v britské i americké angličtině se ale už pracuje.23. 10. 2019

Vyhledávání ve vlastních okruzích

Pro uživatele, kteří mají vytvořené větší množství vlastních okruhů slovní zásoby, jsme připravili funkci, která jim umožní snadno a rychle najít právě ten okruh, který potřebují.

Do nového vyhledávacího okénka nahoře nad seznamem vlastních okruhů můžete napsat slovo či jen jeho část. Na základě toho Vám program okruhy vyhledá.

Tedy hledáme-li např. okruhy slovíček ze hry Minecraft, jak vidíte na snímku obrazovky, napíšeme do vyhledávače minecraft, nebo třeba jen minec nebo craft apod.

Věříme, že vám tato nová funkce usnadní práci s programem.13. 10. 2019

Vyhledávání v rámci Slovíček dne a kurzu pro začátečníky

Naše nová funkce ‚Vyhledávání‘ umožňuje vyhledávat i v rámci více než tisícovky Slovíček dne a více než stovky lekcí v Kurzu pro začátečníky. Aby byly výsledky vyhledávání přehlednější, jsou tyto články jasně označeny modrým popiskem Word of the Day nebo oranžovým Kurz pro začátečníky.29. 8. 2019

Vyhledávání v English Me

Právě jsme spustili novou funkci vyhledávání v English Me. Otevřete-li si English Me ve velkém okně prohlížeče, naleznete okénko pro vyhledávání na horní liště. Pokud používáte aplikaci na menším displeji např. v mobilním telefonu, bude potřeba si nejprve otevřít menu aplikace vlevo nahoře.

V tuto chvíli máte možnost vyhledávání slovíček (aplikaci potom můžete prostě používat jako slovníček), vyhledávání hesel v rejstříku gramatických jevů a slovní zásoby, vyhledávání okruhu slovní zásoby (zatím pouze těch původních, které jsou součástí English Me a Help for English) a vyhledávání článků (včetně slovíček dne).

Věříme, že vám tato nová funkce usnadní práci s English Me. Určitě uvítáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Funkci budeme samozřejmě dále zdokonalovat.6. 7. 2019

1250+ Words of the Day

V naší aplikaci je již přes 1250 Slovíček dne!

Každý den již od ledna 2016 přibývá jedno pokračování tohoto seriálu a určitě nemáme v plánu končit. Věříme, že se Vám tato funkce Englishme líbí.20. 5. 2019

Téměř 6000 nových nahrávek v britské angličtině

Do aplikace English Me právě přibylo téměř 6000 nahrávek vět v britské angličtině, od tří různých mluvčích. Na dalších nahrávkách v britské i americké angličtině dále pracujeme.2. 4. 2019

Aprílové slovíčko dne

Včera, 1. dubna jsme vydali jako slovíčko dne článek o podstatném jménu pannelack – panelák. Byl to samozřejmě pouze aprílový žert, takové slovíčko v angličtině oficiálně neexistuje:-)

Článek jsme již nahradili jiným slovíčkem.

https://www.englishme.cz/…d-of-the-day?…14. 3. 2019

4000 nových nahrávek

V English Me je nyní cca 4000 nových nahrávek v americké angličtině. Doplnili jsme tím americkou výslovnost k většině slovíček ve slovníku, kde zatím výslovnost chyběla. Také probíhá pořizování velkého množství nahrávek vět v britské angličtině, takže i ty můžete v blízké době očekávat.12. 3. 2019

Vyhledávání - betaverze

Připravili jsme pro vás funkci, o kterou jste si psali asi nejčastěji – vyhledávání v celé aplikaci. Vyhledávání jsme zatím spustili ve zkušebním provozu. Byli bychom rádi, kdybyste ji vyzkoušeli a dali nám vědět, jestli splňuje Vaše očekávání nebo nikoliv, popřípadě v čem ano a v čem ne.

Funkci naleznete zde:

www.englishme.cz/search

Zpětnou vazbu nám můžete poskytnout pomocí jednoduchého formuláře, ke kterému se dostanete pomocí odkazu ‚Napište nám‘ dole na každé stránce aplikace.18. 2. 2019

Změna URL adresy aplikace

Aplikace English Me doposud běžela na doméně app.englishme.cz. V rámci probíhajících vnitřních změn se nyní přesunula na doménu www.englishme.cz. Pokud jste se do aplikace přihlašovali právě přes app.englishme.cz, budete automaticky přesměrováni vždy na www.englishme.cz.

S tím také souvisí adresa hlavní obrazovky aplikace. Ta je nyní na www.englishme.cz/dashboard.7. 2. 2019

Šesté narozeniny aplikace English Me!

Dne 8. února 2019 naše aplikace oslavila své šesté narozeniny. K této příležitosti platila po celý den sleva 30 procent na všechny objednávky.

Všem našim současným, minulým i budoucím zákazníkům děkujeme za podporu!1. 12. 2018

Nyní k dispozici UNIT 4 kurzu pro začátečníky

Vydali jsme UNIT 4 systematického kurzu pro začátečníky. Čeká vás téměř 30 nových lekcí, ve kterých se naučíte mluvit o bydlení, domě, městě. Probereme zde vazbu THERE IS/ARE, rozkazovací způsob sloves, místní předložky a další jevy.

Nový UNIT naleznete zde:

https://app.englishme.cz/…il/default/7

Na pokračování kurzu pracujeme.27. 10. 2018

Nové okruhy slovní zásoby pro začátečníky

Pro ty, kteří s angličtinou teprve začínají, je tu několik desítek nových okruhů slovní zásoby. Okruhy jsou tématicky zaměřené (např. rodina, cestování, počítače, příroda atd.) Tím, že se jedná o menší okruhy (v každém je jen deset slovíček), se všechna slovíčka poměrně snadno a rychle naučíte.2. 10. 2018

Úroveň ADVANCED

Pro pokročilé jsme přidali možnost nové úrovně pokročilosti – ADVANCED C1. Na ty, kdo si tuto možnost zvolí, čekají cvičení a testy zaměřené na slovíčka, věty a gramatické jevy na úrovni UPPER-INTERMEDIATE a ADVANCED.14. 9. 2018

Úroveň STARTER

Pro úroveň STARTER jsme na hlavní stránku aplikace umístili kurz pro začátečníky a odstranili jsme výukové plány. Tato úroveň pokročilosti totiž má sloužit pouze těm, kteří s angličtinou začínají od naprostého začátku. Pro ty jsou počítačem generované plány prakticky nepoužitelné.

V kurzu pro začátečníky jsou v tuto chvíli 3 základní unity. Každý se skládá z více než 30 krátkých a snadno stravitelných lekcí. Jednotlivé lekce bývají doplněny okruhy slovní zásoby, aktivitami k procvičení slovíček, gramatickými kvízy, doplňovačkami apod. Každá tato aktivita odpovídá přesně bodu, ve kterém se začátečník v danou chvíli nalézá.

Po prostudování kurzu si můžete úroveň přepnout na ELEMENTARY – začátečník, základní znalost.

Pokud máte nastavenou úroveň STARTER, ale je to spíše z obavy, že vaše angličtina není ještě tak dobrá, abyste mohli postoupit výše, nebojte se úroveň si přepnout. Upravili jsme náš systém úrovní tak, aby obtížnost aktivit více odpovídala nastavené úrovni. Nemělo by se tedy už stávat, že po vás systém bude požadovat až příliš těžké věci (slovíčka či gramatiku).

Přejeme všem ještě efektivnější a příjemnější učení!13. 9. 2018

Úprava úrovní

Aplikace English Me doposud vybírala cvičení, testové otázky a slovíčka na základě zvolené úrovně pokročilosti plus / minus jedna. Vždy tedy ke zvolené úrovni přidala i tu o jednu nižší a o jednu vyšší. Na základě zpětné vazby uživatelů jsme se rozhodli odebrat tu úroveň o jednu vyšší. Pokud jste tedy např. na úrovni INTERMEDIATE, aplikace bude pro vás vybírat z úrovní INTERMEDIATE a PRE-INTERMEDIATE. Tím zůstane zachovaný náš původní cíl, aby se uživatelé učili nové věci a zároveň si opakovali staré, ale se vyhneme tomu, aby některé věci byly až příliš obtížné.

Funkci nyní dolaďujeme a připravujeme další drobné úpravy. Věříme, že se vám díky těmto změnám bude s English Me pracovat a učit ještě lépe. Samozřejmě uvítáme jakoukoliv zpětnou vazbu.2. 9. 2018

Změna obchodních podmínek

Změnili jsme jeden z bodů v našich obchodních podmínkách. Změnili jsme platnost tzv. věrnostního kreditu. Jeho platnost zaniká dnem skončení posledního aktivního předplatného. Změna se samozřejmě nedotkne platnosti věrnostních kreditů, které vznikly před dnešním datem.22. 6. 2018

Chráníme bezpečnost vašich údajů

Pro ochranu vašich údajů děláme maximum. Aplikace nyní používá zabezpečovací protokol HTTPS. Zároveň používáme aktuální doporučenou technologii na ukládání hesel pomocí algoritmu bcrypt.24. 5. 2018

Ochrana osobních údajů

Aktualizovali jsme pro vás informace ohledně ochrany osobních údajů. Celý dokument si můžete přečíst zde. S vašimi údaji i nadále nakládáme v souladu s platnými zákony a předpisy.

Důležitou novinkou je možnost nechat si vypsat všechny údaje, které o uživatelích shromažďujeme (možnost stažení ve strojově čitelném formátu) a nebo možnost ‚být zapomenut‘, tedy odstranit z našich databází celý svůj uživatelský účet. Pozor, tuto novou funkci doporučujeme netestovat, protože smazání je trvalé a nevratné.8. 2. 2018

English Me slaví páté narozeniny!

Dnes je to pět let, co jsme vám poprvé představili naši výukovou aplikaci English Me! Děkujeme všem za podporu a zpětnou vazbu, kterou nám poskytujete.20. 2. 2017

English Me v programu Benefit Plus

Naše aplikace English Me je nyní v nabídce programu Benefit Plus. Předplatné English Me si tedy nyní můžete pořídit jako zaměstnanecký benefit, pokud Vám Váš zaměstnavatel poskytuje benefity prostřednictvím tohoto programu.2. 12. 2016

Slovní hra HANGMAN (Oběšenec)

V English Me si nyní můžete zahrát klasickou slovní hru HANGMAN (či Oběšenec nebo Šibenice). Hra se spouští z detailu vybraného okruhu slovní zásoby (včetně těch vlastních).

Počítač Vám potom vybírá z daného okruhu slovíčka. Vaším úkolem je slovo uhodnout pomocí postupně zadávaných písmen. Písmena můžete označit přímo na obrazovce kliknutím myší či tapnutím na dotykovém displeji, nebo použít klasickou klávesnici počítače.


Po úspěšném i neúspěšném pokusu o zadání slova se Vám zobrazí ‚karta slova‘, tedy jeho překlad, výslovnost, definice a případně obrázek.


Doufáme, že Vás bude nová hra v English Me bavit.19. 8. 2016

Diktát slov

V English Me si nyní můžete procvičovat slovíčka formou DIKTÁTU SLOV.

Libovolný okruh slovní zásoby (vlastní či již vytvořený) si můžete nyní spustit tak, že počítač vysloví slovíčko a vy ho budete mít za úkol napsat. Algoritmus funguje stejně jako u ostatních typů zkoušení – problematická slova bude počítač opakovat, bezproblémová vyřazovat.

Toto cvičení je vhodné pro všechny, kteří mají problémy s pravopisem slovíček. Věříme, že tato nová funkce usnadní v novém školním roce život nejednomu školákovi.

Cvičení naleznete na kartě každého okruhu slovní zásoby v nabídce způsobů zkoušení.19. 7. 2016

Tisk článků

Vytvořili jsme možnost tisku článků, slovíček dne a lekcí v kurzu pro začátečníky. Na stránce jednoduše stiskněte CTRL+P (v kurzu můžete využít i ikonky tisku) a systém vám vygeneruje verzi pro tisk. Tisková verze článku obsahuje jednoduché formátování na bílém pozadí a je zbavena grafických prvků a navigačních nástrojů (tlačítek apod.). Překlady vět a slovíček, které jsou v English Me schované v bublinkách, se ve verzi pro tisk zobrazí v závorce přímo v textu.17. 7. 2016

Vylepšení rychloobrázků

Vylepšili jsme procvičování slovíček pomocí „rychloobrázků“.

 1. Na úvodní obrazovce si můžete nyní nastavit časový limit pro zvolení požadovaného obrázku. Máte na výběr dokonce i možnost nepoužívat časový limit vůbec.
 2. Můžete si také vybrat, zda po správné odpovědi program ihned přejde na zkoušení nového slovíčka a nebo bude vyžadovat kliknutí na ‚pokračovat‘.
 3. Zkoušení nyní začíná čtyřmi obrázky (ne dvěma, jako to bylo doposud) a postupně přejde na šest a nakonec na osm.15. 7. 2016

Nová slovíčka dne

Přidali jsme nová slovíčka dne! Nyní jsou pro Vás připravena slovíčka až do konce prázdnin. S tím také do English Me přibylo několik stovek nových příkladových vět s nahrávkami. S těmi lze samozřejmě pracovat i v rámci tréninku překladu a tréninku poslechů apod.12. 7. 2016

Nastavení preferované výslovnosti

Opravili jsme několik míst, kde aplikace nereagovala na nastavení preferované výslovnosti (britské či americké), např. při tréninku poslechu nebo při zkoušení slovní zásoby.12. 7. 2016

Rychloobrázky

Předtím, než se spustí zkoušení ‚rychloobrázky‘, se zobrazí jednoduchá uvítací obrazovka. Zkoušení začne až po kliknutí na ‚spustit zkoušení‘. Stávalo se totiž, že při prvním výběru obrázků neměli uživatelé moc času na to, aby se na obrazovce zorientovali a stihli kliknout na ten správný obrázek. Zároveň během této obrazovky proběhne stažení nahrávek a obrázků, takže potom celá aktivita může běžet hladce i při pomalejším připojení např. na cestách.19. 6. 2016

Výukové plány v novém

Přepracovali jsme systém výukových plánů. Při jejich inovaci jsme se snažili naslouchat hlasům Vás, našich uživatelů, a zohlednit i vývoj aplikace za posledních několik let.

Výukové plány nyní více dbají na opakování oblastí, které jsou pro Vás problematické, a nově se mezi aktivity zařazují také cvičení na spelling, gramatické drily, tvary slov a trénink diktátu. Každý výukový plán se skládá z devíti různorodých aktivit. Tři se zaměřují na slovní zásobu, tři na gramatiku a tři na obecnou znalost jazyka.

Systém máme v plánu ještě dolaďovat, vylepšovat a doplňovat o nové funkce.

Určitě uvítáme i Vaši zpětnou vazbu.4. 4. 2016

Kurz pro začátečníky

Právě jsme spustili kurz kurz angličtiny pro úplné začátečníky!

Začátečníci zatím mohli s English Me pracovat spíše ve spojení s nějakým kurzem či učebnicí. Nyní se s námi ale mohou učit od úplných začátků.

Kurz se skládá z jednoduchých, krátkých a lehce stravitelných lekcí, které si můžete pohodlně číst na počítači ale i v mobilním telefonu či tabletu.


Lekcí je k dispozici v tuto chvíli okolo devadesáti. Slovíčka a příkladové věty v nich jsou doplněny zvukovými nahrávkami a probranou látku si můžete mnohdy ihned vyzkoušet v interaktivních cvičeních, testech, kvízech, drilech apod.


Lekce jsou uspořádány do širších okruhů – unitů. Ty zatím máme k dispozici tři, ale pracujeme na dalších. Na konci každého unitu je souhrnné opakování.


Ti, kdo mají nastavenu úroveň STARTER, uvidí kurz na své titulní stránce ihned po přihlášení do English Me. Ostatní (protože kurz může být přínosný i studentům na úrovni ELEMENTARY apod.) si ho mohou spustit v Navigaci – v části Obecné vyberte položku Kurz pro začátečníky.23. 2. 2016

Vylepšení algoritmů

Vylepšili jsme dva algoritmy, které doposud nefungovaly úplně ideálně.

Rozdělování dlouhých okruhů slovní zásoby

 • Stávalo se, že v každém po sobě jdoucím zkoušení se opakovala stejná slovíčka a na některá nevyzkoušená se nedostávalo nikdy. To jsme nyní opravili a funkce funguje, jak má.

Zkoušení slovní zásoby doplňováním do vět

 • V okruzích, kde jedno slovo mělo např. 50 příkladových vět a jiná slova měla jen jednu, docházelo k tomu, že do vytvořeného cvičení se zadávalo pořád jen to jedno slovo s nepoměrně větším počtem příkladových vět. Po nové úpravě program do cvičení vybere pro každé slovo jednu větu nezávisle na tom, kolik příkladových vět dané slovo má.


17. 2. 2016

Zkoušení velkých okruhů slovní zásoby

Možná se Vám stávalo, že při zkoušení větších okruhů slovní zásoby se aktivita stávala nekonečnou a demotivující. Nyní jsme připravili řešení.

Při spuštění obsáhlejšího okruhu slovní zásoby se přidá do zkoušení pouze 15 slovíček. Taková aktivita bude nyní daleko kratší a slovíčka se naučíte rychleji. Při novém spuštění zkoušení téhož okruhu se načte dalších 15 (doposud nevyzkoušených) slovíček. Pokud by již v okruhu nezbývalo 15 nevyzkoušených slov, počítač doplní nevyzkoušená slova problematickými slovíčky z minulých zkoušení.

Po dokončení aktivity můžete rovnou zvolit pokračování ve zkoušení daného okruhu s novými slovíčky.

Pokud by Vám tato novinka z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala, můžete si kdykoliv v nastavení zvolit, zda chcete pracovat s delšími okruhy takto postupně po 15 slovech a nebo se vrátit zpět ke zkoušení vždy celých okruhů najednou.

Delšími okruhy se rozumí okruhy, které mají více než 20 slov.

Věříme, že tato novinka zpříjemní a zefektivní Vaše učení v English Me.7. 2. 2016

Nové nahrávky výslovnosti

Cca 1800 slovíček, která doposud neměla nahrávku výslovnosti, nyní obsahují nahrávku v americké angličtině. V English Me již najdete nahrávky téměř dvaceti tisíc slov a tisíců vět, mnohdy ve variantě jak britské, tak americké.1. 2. 2016

Přepracovaný způsob upozornění

Přepracovali jsme způsob, jak aplikace upozorňuje na nedokončené aktivity, domácí úkoly, nové zprávy apod. Na horní liště se nachází bílé ikonky panáčka a ozubeného kola. Pokud se v dané kategorii nachází nějaké nové upozornění, ikonka bude červená a zobrazí se vedle ní červený vykřičník. Otevřením nabídky pod ikonkou se dozvíte, kde se dané upozornění přesně nachází (opět je označeno červeným vykřičníkem).

Systém nyní upozorňuje na následující události.

Ikonka panáčka:

 • Nevypracované ‚domácí‘ úkoly

Ikonka ozubeného kolečka:

 • Nahlášené problémy čekající na Vaši reakci
 • Novinky v English Me


27. 1. 2016

Úprava údajů na hlavní stránce

Informace o nedokončených aktivitách, domácích úkolech, uživatelských skupinách apod. zmizely z hlavní stránky a byly přesunuty do rozbalovací nabídky na horní liště pod ikonkou panáčka.


Hlavní obrazovka s výukovým plánem je nyní přehlednější.27. 1. 2016

Word of the Day - slovíčko dne

Na English Me začíná dnešním dnem vycházet tzv. WORD OF THE DAY – slovíčko dne. Každý den Vám nabídneme jedno slovíčko, o kterém si budete moci přečíst nějaké zajímavosti, upozornění na chyby, podívat se na (a poslechnout si) příkladové věty apod.

Slovíčka jsou určena studentům na úrovni PRE-INTERMEDIATE a INTERMEDIATE, ale i ostatní studenti se z nich mohou něco naučit.

Slovíčka dne jsou přístupná z hlavní stránky (vpravo nahoře) a zobrazit si můžete i slovíčka předchozích dní.
25. 1. 2016

Nové nahrávky

Přibylo několik set nahrávek vět v americké angličtině. Tyto nahrávky uslyšíte buď v rámci příkladových vět u slovíček a nebo v aktivitě „Trénink poslechu“.17. 1. 2016

Nový vzhled výukových plánů

Vylepšili jsme vzhled výukového plánu na hlavní stránce.


U každé aktivity je nyní ikonka:


Detailní statistiku a procentuální úspěšnost každé dokončené aktivity uvidíte po kliknutí na její název. Zobrazí se tak přehled všech výsledků dané aktivity, i když jste ji třeba dokončili několikrát. Barva ikonky odpovídá tomu nejčerstvějšímu výsledku.8. 1. 2016

Odebrání slovíčka ze zkoušení

V průběhu zkoušení slovní zásoby můžete nyní odebrat libovolné slovíčko. Více se dočte v Uživatelské příručce: Odebrat slovíčko ze zkoušení16. 11. 2015

Domácí úkoly

Nyní můžete English Me ještě více zapojit do výuky ve škole. V rámci skupiny uživatelů může učitel zadat studentům domácí úkol, když student domácí úkol vyplní, učitel přehledně vidí výsledky všech studentů.


(c) 2021 Vitware s.r.o. - www.englishme.cz | Napište nám - nahlásit problém nebo dotaz

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno