Novinky

Na English Me neustále pracujeme, zde je krátký přehled toho, co jsme za poslední dobu přidali.14. 9. 2021

Omluva za technické problémy

Velmi se omlouváme za technické problémy, kvůli kterým byl dnes dopoledne cca 2 hodiny nedostupný náš server a tím i stránky Help for English a celá aplikace English Me. Je nám líto, jestli jsme někomu způsobili nepříjemnosti.

Jako omluvu jsme všem našim aktuálním uživatelům připsali dva týdny předplatného navíc zdarma.

Pokud Vám vznikly jakékoliv komplikace (objednávky, předplatné, fakturace apod.), prosíme, kontaktujte nás.9. 9. 2021

Pozvánka na konferenci 'Umění jazyků'

Všechny naše uživatele srdečně zveme na konferenci ‚Umění jazyků‘. Koná se online v týdnu 13. – 17 září a účast na ní je zcela zdarma!

Online konference ‚Umění jazyků‘

13. – 17. 9. 2021

To nejlepší know-how od jazykových expertů pro studenty jazyků

15 přednášek, 7 workshopů a 2 panelové diskuze ZDARMA

Můžete se těšit na přednášky nejrůznějších odborníků na studium jazyků, rozhovory s nimi, živé workshopy a panelové diskuse. Celý program konference naleznete zde:

→ Program konference ‚Umění jazyků‘

Celý týden bude nabitý inspirativními tématy podanými inspirativními lidmi, jako jsou např.:

 • Broňa Sobotka, nadšený učitel angličtiny z Brna
 • Lýdia Machová, jazyková mentorka, polyglotka
 • Tomáš Bednář, autor Kreativního slovníku
 • Miroslav Pešta, zakladatel společnosti Mooveez

Jedním z vystupujících bude i ‚náš‘ Marek Vít, tedy jeden ze zakladatelů a autorů našich stránek Help for English a aplikace English Me.

→ Více informací o konferenci ‚Umění jazyků‘6. 8. 2021

Chytré opakování slovíček

Právě jsme spustili zbrusu nové chytré opakování slovíček, díky které se slovíčka naučíte ještě efektivněji.

V sekci slovní zásoba / opakování slovíček vás nyní nově budou čekat tři možnosti:

Zde vás bude čekat výběr ze tří možností:

Novinkou je ‚Chytré opakování‘. To vychází z vědecky podloženého principu tzv. ‚spaced repetition‘. Aplikace bude sama vybírat slovíčka k opakování, a to v tu dobu, kdy je pro vás z pohledu paměti ideální si slovíčko zopakovat.

Možnost ‚Udržovací cvičení‘ vybere 10 slovíček ze všech, se kterými jste již v minulosti pracovali. Budou zde jak slovíčka, která již umíte, tak slovíčka, které jsou zařazena jako problematická.

Možnost ‚Problematická slovíčka‘ vybere 10 slovíček, která jsou zařazena mezi problematická, tedy naposledy, když se objevila ve zkoušení, jste v nich opakovaně chybovali.

Co jsme ještě změnili?

Všechna slovíčka v aplikaci nyní mohou mít jeden ze čtyř různých stavů:

Naučené – slovíčko již prošlo celým cyklem učení a opakovaně jste ho ve zkoušení zadávali správně i s časovým odstupem.
V procesu učení – slovíčko jste již uměli, tedy zadali jste ho správně alespoň v jednom zkoušení, ale stále neprošlo celým cyklem učení.
Problematické – naposledy, kdy se slovíčko objevilo ve zkoušení, jste s ním měli problémy, tedy opakovaně ho zadávali špatně.
Neznámé – slovíčko se ještě neobjevilo ve zkoušení, nebude se tedy zařazovat do opakování.

Stav slovíčka je vidět ve všech výpisech, tedy v okruzích slovní zásoby, ve vyhledávání apod. Stav slova můžete upravovat i sami (stačí na ikonku kliknout a vybrat jeden z nabízených stavů).

Poslední novinkou je možnost prohlédnout si všechna vybraná slovíčka ještě před spuštěním samotného opakování a také volba způsobu zkoušení.

Více se o novince dočtete v naší příručce zde.9. 7. 2021

Letní novinky

I v létě na English Me usilovně pracujeme. Toto jsme v poslední době vylepšili či přidali:

 • vyladili jsme vzhled karty slovíčka (např. ve vyhledávání nebo ve výpisu slov v okruhu)
 • na kartě slovíčka se nyní zobrazuje i úroveň angličtiny pro kterou je slovo určeno (tedy např. uživatel na úrovni B1 – Intermediate by již měl znát slova A0, A1 a A2, a slovíčka s úrovní B1 jsou pro něho ideální k naučení)
 • nahradili jsme v celé aplikaci černé ikonky reproduktorů novými barevnými ikonkami s britskou a americkou vlajkou
 • ve výsledcích vyhledávání se nyní zobrazuje barevný štítek s popiskem každé položky (nyní je na první pohled zřejmé, kdy se jedná o okruh slovní zásoby, článek, test, heslo v rejstříku, slovíčko dne apod.)
 • v kurzu pro začátečníky jsme otevřeli nový kurz – Základy anglické výslovnosti, ve kterém je zatím jen několik článků, ale postupně budou přibývat další
 • přidali jsme několik tisíc nových nahrávek vět a slovíček, v britské i americké angličtině
 • opravili jsme chybku, díky které náš vyhledávač nacházel i zrušená hesla v rejstříku

Samozřejmě pracujeme na dalších menších i větších vylepšeních. Věříme, že se s vámi brzy podělíme o další novinky!11. 5. 2021

Předplatné pro školy na rok 2021/2022

Právě jsme spustili objednávky školního předplatného na školní rok 2021/2022!

 • Cena pro školy zůstává 4900 Kč na celý školní rok.
 • Školní licence umožňuje přístup do aplikace neomezenému počtu učitelů a žáků školy.
 • K licenci na příští školní rok získáváte zbytek aktuálního školního roku navíc zdarma! Můžete se tak s aplikací Vy i Vaši studenti ihned seznamovat.
 • K zakoupené školní licenci nabízíme online školení pro učitele zdarma! (v případě zájmu pište na info@englishme.cz)

Školní licenci si můžete objednat přímo v aplikaci (v sekci Předplatné).

Školní licence je určena pouze pro základní, střední a vyšší odborné školy.

Více se dočtete v naší uživatelské příručce.

Váháte? Nejste si jistí, zda je aplikace English Me vhodná i pro vaši školu? Nabízíme nezávaznou online prezentaci pro Vás a Vaše kolegy (v případě zájmu pište na info@englishme.cz).20. 4. 2021

Úvodní rozřazovací test

V poslední době jsme usilovně pracovali na úvodním rozřazovacím testu, který by měl novým uživatelům pomoci nastavit si aplikaci tak, aby odpovídala jejich úrovni.

Rádi bychom naše stávající uživatele požádali o pomoc. Byli bychom vděční, kdybyste si tento test mohli vyzkoušet a dát nám zpětnou vazbu pomocí jednoduchého dotazníku.

Test naleznete zde:

https://www.englishme.cz/…cement-start

Dotazník k vyplnění naleznete zde:

https://forms.gle/…jKKwUDRwTCo6

Předem mockrát děkujeme!4. 4. 2021

Vymazání postupu uživatele

V minulosti se nás uživatelé často ptali, zda je možné v aplikaci zcela smazat veškerý postup a začít znovu od začátku, bez vyplněných aktivit, bez dokončených výukových plánů, bez znalostí slovíček atd. Tuto funkci jsme pro ty, kteří z jakéhokoliv důvodu chtějí začít s čistým štítem, připravili a právě spustili.

Naleznete ji v nastavení aplikace na záložce Data uživatele. Zde je kromě výpisu osobních údajů a možnosti zapomenutí uživatele dle GDPR také možnost Smazat historii studia.

Pozor, tento krok je nevratný! Proto aplikace po uživateli žádá zadání svého hesla a potvrzení, že to chce skutečně provést.

Tím se smaže veškerá historie studia uživatele, tedy:

 • výsledky všech aktivit
 • všechny výukové plány a jejich výsledky
 • všechny vyplněné domácí úkoly ve skupinách
 • veškerá znalost slovíček (aplikace zapomene, která slova znáte a která jsou problematická)
 • informace o přečtení článků (včetně nastavení, kterým článkům rozumíte a kterým ne)
 • informace o zodpovězených testových otázkách
 • všechny XP body a úroveň zkušeností – vrátíte se zpět na nulu

Co se nesmaže:

 • osobní údaje uživatele
 • předplatné
 • vlastní okruhy slovní zásoby
 • vlastnoručně vytvořená slovíčka
 • členství ve skupinách


2. 4. 2021

Počet slovíček v okruhu

Do detailu okruhů slovní zásoby jsme doplnili údaj o počtu slovíček.

Tento údaj máte na očích i v průběhu tvoření nového okruhu. Budete tedy vždy vědět, kolik slovíček již v okruhu máte.

Také jsme opravili případ, kdy v okruhu bylo málo slovíček (např. jen jedno nebo dvě), ale aplikace nabízela u takového okruhu všechny klasické typy zkoušení (jejich spuštění potom většinou doprovázelo chybové hlášení). Nyní se u okruhů jen o několika málo slovech zobrazuje pouze možnost zkoušení doplňováním do vět (pokud v systému máme k těmto slovům dostatek vět). Zkoušení překladem, definicí apod. se nabízí až od počtu sedmi slov.28. 3. 2021

Nastavení automatického přehrávání

V nastavení aplikace jsme pro vás připravili možnost vypnout si automatické přehrávání nahrávek po zadání odpovědi v aktivitách. Doposud se nahrávky slovíček a vět přehrávaly vždy automaticky, ale často jste nám hlásili, že vás to někdy obtěžuje.

I v případě vypnutého automatického přehrávání ale bude aplikace sama přehrávat zvuky u diktátů slov, tréninku poslechu, poslechu s porozuměním a hláskování. Tam je přehrání samozřejmě nezbytné pro dokončení aktivity.24. 3. 2021

Sleva pro držitele ISIC

Právě jsme spustili možnost objednání naší aplikace se slevou 50% pro studenty, kteří mají platnou kartu ISIC. Náš portál i naši aplikaci jsme vždy vyvíjeli s ohledem na studenty a jsme rádi, že jim nyní můžeme poskytovat tuto slevu, díky které pro ně bude English Me daleko dostupnější.

Slevu můžete po ověření karty uplatnit na tříměsíční, půlročníceloroční předplatné. Neplatí ale na skupinové objednávky ani na objednávky dárkových poukazů.16. 2. 2021

Nové nahrávky

Právě jsme do aplikace přidali přes 8 tisíc nových nahrávek vět a slovíček!

Neustále pracujeme na novém obsahu, píšeme nové články, přidáváme slovíčka do slovníku a příkladové věty. Rodilí mluvčí jen tak tak stačí držet krok s tím, aby vše bylo i nahrané v britské a americké angličtině, a po pravdě řečeno, stává se, že někdy trochu pokulhávají. Jiné aplikace často zaměstnávají ‚roboty‘, či tzv. text-to-speech. K tomu se ale English me snižovat nebude. Zakládáme si na tom, že všechny naše nahrávky jsou od rodilých Britů či Američanů.9. 2. 2021

English Me oslavilo 8. narozeniny

Dne 8. února jsme oslavili již osmé výročí spuštění English Me! Děkujeme našemu neustále rostoucímu počtu uživatelů za přízeň a podporu.7. 1. 2021

Nové vylepšení pro učitele

Pro učitele máme nové vylepšení, o které jste si často psali. Při zadávání domácích úkolů bylo doposud potřeba, aby si učitel danou aktivitu sám prošel až do konce, a teprve potom, když viděl, co aktivita přesně obsahuje, ji mohl zadat za domácí úkol.

Pro zjednodušení jsme učitelům do průběhu aktivity přidali tlačítko, pomocí kterého mohou aktivitu kdykoliv ukončit. Po jeho stisknutí se objeví závěrečný přehled všech vět či slovíček ve zkoušení, ze kterého učitel může rovnou úkol zadat.

Tlačítko najdete na dolní liště vlevo (nezobrazuje se v mobilních telefonech, pouze při klasickém zobrazení v počítači):

Pro zadání úkolu tedy nyní stačí vybrat a spustit libovolnou aktivitu, kliknout na tlačítko Ukončit zkoušení, zkontrolovat, že cvičení obsahuje věty vhodné pro danou skupinu, a stisknout tlačítko Vytvořit domácí úkol (dále se tedy postupuje tak, jak jsou již učitelé zvyklí).

Tato funkce v tuto chvíli ještě není spuštěna ve hře Nevybouchni ani v aktivitách Bleskové obrázky. I tam toto tlačítko plánujeme přidat.

Věříme, že se tímto učitelům usnadní práce s aplikací. Přejeme jim tímto také hodně sil pro dále pokračující výuku na dálku.5. 1. 2021

Vylepšené funkce slovníku

U jednotlivých slovíček ve slovníku nyní odkazujeme na články, kde se o daném slovíčku můžete dočíst více. Může se jednat o odkaz na miničlánek ze série Word of the Day, kterých již máme okolo 1900, nebo o plnohodnotný článek týkající se rozdílů mezi slovy, výslovnosti, nepravidelností, pravopisu apod.

U těchto článků uvádíme i jazykovou úroveň, pro kterou je článek určen. Určitě ale neznamená, že pokud jste na úrovni B1, že by pro vás např. článek o úroveň níže či výše nemusel být přínosný. Označení úrovní je jen orientační.

Odkazy fungují i v rámci našeho ‚vyskakovacího‘ kontextového slovníčku (tedy v okně, které se objeví po dvojkliku na nějaké slovo v textu). Tuto funkci ale nepodporujeme v průběhu testů, aktivit a cvičení. Tam totiž nemůžeme zaručit, že po návratu z otevřeného článku by test pokračoval dál ze stejného místa.

Nově také u nepravidelných sloves zobrazujeme nepravidelné tvary. V tuto chvíli zatím bez přepisu výslovnosti a bez nahrávky, ale i tyto informace plánujeme u slovíček uvádět.

Na aplikaci dále pracujeme.28. 12. 2020

Nové poslechové testy!

Dnes jsme spustili zbrusu nový typ testů – testy na poslech s porozuměním.

Zatím se naše aplikace zabývala pouze jazykovými prostředky, především gramatikou a slovní zásobou. Nové testy se ale zaměřují na řečovou dovednost poslech s porozuměním. Jedná se o poměrně unikátní prvek, který skvěle zapadá do celého konceptu aplikace English Me!

Jak poslechové testy fungují?

Z celé naší databáze (desetitisíců vět s nahrávkou) jsme vybrali věty a vytvořili z nich poslechové otázky. Uslyšíte nahrávku věty a máte za úkol vybrat ze tří možností tu, která nejlépe odpovídá nahrávce. Po vyhodnocení se vám zobrazí původní text i vysvětlení odpovědí tak, jak jste u našich testů zvyklí.

Kde poslechové testy najdete?

Nové testy najdete v sekci Samostudium. Zde jsou původní poslechové doplňovačky (doplňování chybějících částí textu podle poslechu) a jako poslední v nabídce nově najdete Poslech s porozuměním.

Kolik máme testových otázek?

Celkem máme v tuto chvíli připravených několik set testových otázek napříč úrovněmi pokročilosti (kromě úrovně A0 – Starter, tam poslechové testy zatím nemáme).

Na nových otázkách ale průběžně pracujeme a máme v plánu jich mít až několik tisíc.

Budeme moc rádi, když nám napíšete, jak se vám nová funkce líbí!22. 11. 2020

Nová verze pro tisk a další novinky

Za posledních několik týdnů jsme připravili tyto novinky:

 • Upravili jsme verzi pro tisk u článků. Každý článek si můžete jednoduše vytisknout tak, že kliknete pravým tlačítkem myši a v nabídce prohlížeče vyberete Tisk. Článek se pak vytiskne bez zbytečných grafických prvků. Překlady vět, které jsou v online verzi skryté pod žárovičkami, jsou umístěny dole na stránce (jednotlivé věty na ně odkazují číslem).
 • Do menu pod ikonkou uživatele jsme přidali odkaz na uživatelskou příručku. Do té jsme doplnili několik dalších článků.
 • Ve všech článcích (včetně Word of the Day apod.) se nyní zobrazují modernější ikonky reproduktorů (pro přehrání nahrávek) a žároviček (pro zobrazení skrytých překladů a vysvětlivek).
 • Pokud si v rejstříku (pro gramatiku či slovní zásobu) vyhledáte nějaký okruh slovní zásoby a kliknete na něj, zobrazí se vám detail okruhu (doposud to bylo tak, že se rovnou spustilo zkoušení slovíček, což bylo nepraktické).
 • Sjednotili jsme přidávání a odebírání oblíbených položek. Pokud se u slovíčka či věty zobrazí prázdné srdíčko, znamená to, že není mezi oblíbenými a po kliknutí na něj se mezi oblíbené přidá. Pokud je srdíčko plné, znamená to, že slovo či věta je mezi oblíbenými a kliknutím na něj se z oblíbených odebere.
 • Ve skupinách uživatelů jsme pro učitele/správce přidali přehled vypracovaných úkolů každého člena.
 • Ve skupinách uživatelů nyní učitel/správce vidí kalendář aktivity členů skupiny, tedy kalendář, ve kterém se zobrazuje počet XP nasbíraných každý den.
 • Při zkoušení nepravidelných sloves lze nyní u slovesa ‚být‘ v minulém čase zadat pouze WAS nebo pouze WERE nebo obě varianty najednou.
 • Opravili jsme chybu, kdy program zobrazoval ikonku přehrání s popiskem Americká angličtina, i když se jednalo o nahrávku v britské angličtině.
 • Přidali jsme desítky nových slovíček, desítky nových článků (hlavně v sekcích Word of the Day Basic a Classic) a stovky nových vět!
 • Těšit se můžete již brzy na nová vylepšení!


18. 10. 2020

Kapitola 7 kurzu pro začátečníky a další novinky

Právě jsme vydali kompletní 7. kapitolu našeho kurzu pro začátečníky, kde se naučíte např. základy minulého a budoucího času, tvoření jednoduchých souvětí a mnoho dalšího. Tím se celý kurz uzavírá a začátečníci by po jeho absolvování měli přepnout aplikaci na úroveň ELEMENTARY A1 a pokračovat tam. Kurz pro úroveň Elementary (A1) zvažujeme.

Další novinky z posledních cca deseti dní jsou:

 • Přidali jsme stovky zvukových nahrávek k větám a slovíčkům (některé v britské angličtině a některé v americké).
 • Ve vyhledávání se nyní zobrazují i desítky nových testů, které doposud nebyly v aplikaci přístupné jinak než přes rejstřík gramatických nebo lexikálních jevů.
 • Opravili jsme aktivity na tvoření slov – aplikace zde nerespektovala nastavenou úroveň uživatele. Stávalo se často, že věty byly příliš těžké. Nyní by i tato cvičení měla být šitá každému na míru.
 • Upravili jsme nápovědu v překladových a poslechových doplňovačkách. Aplikace totiž doposud často napovídala nepřesně. Pokud např. ve větě bylo frázové sloveso LOOK UP a vynechané bylo pouze UP, aplikace tvrdila, že se má doplnit sloveso na dvě písmena, které znamená hledat. To byl samozřejmě nesmysl. Nyní Vám aplikace řekne, že se hledá součást fráze, která znamená hledat.
 • Při vytváření výukového plánu aplikace nyní vyžaduje potvrzení, že to uživatel opravdu chce udělat. Stávalo se totiž, že si uživatelé omylem vytvořili více plánů za sebou.
 • Opravili jsme mazání okruhů. Pokud uživatel chtěl smazat vlastní okruh, který byl s někým sdílený, tak docházelo k chybě.

Pracujeme na nových úpravách a vylepšeních!7. 10. 2020

Vylepšený kalendář Word of the Day

Kalendář Slovíček dne jsme nyní upravili tak, že hned na první pohled vidíte články, které jste četli a které nikoliv. Nepřečtená slovíčka dne jsou zobrazena bíle. Přečtené Slovíčko dne může mít oranžovou barvu (ta znamená, že jste článek alespoň otevřeli), zelenou barvu (článek jste si označili, že mu rozumíte, že ho považujete za naučený) a nebo červenou barvu (článek jste si označili, že mu nerozumíte a chcete se k němu vrátit).

Status si můžete ručně nastavit v dolní části každého článku.

Doufáme, že toto označení v kalendáři pomůže všem, kteří se chtějí všechna naše slovíčka systematicky naučit a nechtějí žádné přehlédnout.30. 9. 2020

Word of the Day BASIC

V našem seriálu Word of the Day již vyšlo přes 1700 krátkých článků. Slovíčka, o kterých jsme ale psali, byla většinou určena spíše středně a více pokročilým studentům. Pro začátečníky na úrovních Starter a Elementary (A1) se ale tyto články tolik nehodily.

Od 1. října proto spouštíme nový seriál, který poběží paralelně s klasickými Slovíčky dne – Word of the Day BASIC. Zde se budeme přímo zaměřovat na začátečníky a každý den se zblízka podíváme na jedno základní anglické slovíčko.

Nový seriál naleznete stejně jako klasické slovíčko dne v sekci Samostudium nahoře. Pokud máte v aplikaci nastavenou úroveň Starter (A0) nebo Elementary (A1), bude se vám zde automaticky zobrazovat Word of the Day BASIC. Pokud máte nastavenou vyšší úroveň, bude se zde zobrazovat klasické Word of the Day.

V kalendáři Word of the Day si navíc můžete přepínat mezi verzemi CLASSIC a BASIC, takže i pokročilí si mohou přečíst slovíčka z nového seriálu a i začátečníci mohou nahlédnout do původního seriálu pro pokročilejší.23. 9. 2020

Kvízy zaměřené na Slovíčka dne nyní v kalendáři

Po skončení každého měsíce (obvykle během cca jednoho týdne) vždy vydáváme dva testy zaměřené na slovíčka, o kterých jsme psali v rámci seriálu WORD OF THE DAY. Tyto testy byly doposud nejlépe dostupné ze stránek Help for English, ale v samotné aplikaci English Me se hledaly špatně.

Nyní naleznete všechny kvízy Word of the Day přímo na stránce s kalendářem slovíček dne. Ihned po vydání se každý kvíz objeví pod kalendářem za příslušný měsíc.20. 9. 2020

Nové možnosti v sekci Skupiny a další novinky

Hlavně pro učitele, kteří pracují se skupinami žáků, jsme přidali tyto novinky:

 • Pokud máte skupiny žáků vytvořené např. v loňském školním roce, můžete je nyní jednoduše převést pod hromadné školní předplatné a nemusíte zakládat skupiny nově. (Ve skupině klikněte na nabídku Akce a vyberte ‚Připojit do objednávky + název školy‘). Totéž platí v případě, že jste si omylem vytvořili uzavřenou skupinu a ne skupinu školní.
 • Přidali jsme možnost smazat skupinu. Jedná-li se tedy o skupinu, kterou jste vytvořili omylem a nebo skupinu z minulosti, kterou už nevyužíváte, můžete ji celou smazat. Tuto možnost má samozřejmě pouze správce skupiny.
 • Aby nedocházelo k tomu, že si učitel omylem místo školní objednávky vytvoří uzavřenou, je nyní v případě škol s hromadným předplatným při vytváření nové skupiny předem označena školní skupina.
 • Opravili jsme možnost odhlásit se ze skupiny. Ze skupin se mohou odhlásit pouze ‚řadoví‘ členové. Správce se ze skupiny odhlásit nemůže. Ten má pouze možnost skupinu zrušit.
 • Opravili jsme problém, kdy se žáci mohli omylem do skupiny přidat víckrát a v přehledu členů skupiny se potom zobrazovaly špatně počty členů.

Další úpravy se již týkají i neškolních uživatelů:

 • Při vytváření vlastních okruhů slovní zásoby je odděleno přidávání slovíček ze slovníku a z oblíbených. Opravili jsme zde také to, že u přidávání slovíček z oblíbených aplikace uživatele neustále vracela na přehled slovíček v okruhu. Editace vlastních okruhů by nyní měla být přehlednější a pohodlnější.
 • V doplňovačkách aplikace hlásila někdy chybu, pokud uživatel napsal na mobilu na začátku velké písmeno. To jsme opravili.
 • Opravili jsme chybu, která v několika jednotlivých případech způsobila, že se uživatel přihlašoval do aplikace úplně bez hesla.
 • Odstranili jsme mnoho drobných problémů v textech a zobrazení.

Na aplikaci dále pilně pracujeme a kromě oprav a úprav stávajících funkcí pro vás připravujeme i některé úplné novinky.5. 9. 2020

Zlepšení čitelnosti a další úpravy

Na podnět mnoha našich uživatelů jsme upravili několik míst v aplikaci, která byla špatně čitelná.

 • V doplňovačkách se již správné odpovědi nezobrazují světle zeleně, ale černou barvou. Zelené zůstává pouze orámování.
 • Světle modrou, která se objevovala např. v testech A/B/C/D nebo v článcích, jsme nahradili více kontrastní tmavější modrou.

Mezi dalšími novinkami jsou:

 • Při zkoušení slovíček je nyní možnost Odstranit slovíčko ze zkoušení. Pokud z nějakého důvodu při zkoušení narazíte na slovo, které se učit nechcete a nebo se plete s jiným slovem ve stejném okruhu, máte možnost po zadání odpovědi kliknout vpravo dole na ikonku koše. Tím slovíčko odstraníte z právě probíhajícího zkoušení. Nesmaže se ale z okruhu slovní zásoby. Takové smazání byste museli udělat ručně v editaci okruhu.
 • Upravili jsme zobrazení článků na mobilních telefonech. Změnili jsme velikost písma a okrajů, aby se články četly pohodlněji.
 • Upravili jsme zobrazení rejstříku gramatiky a rejstříku slovní zásoby na mobilních telefonech.
 • Informace o konci předplatného se zobrazovala pouze přibližně (za rok, za 7 měsíců). Přidali jsme přesné datum, kdy předplatné končí (na stránce Přehled i v části Předplatné).
 • V sekci Podpora jsme přidali několik návodů, jak s aplikací pracovat např. v rámci školních skupin apod. Sekci Podpora postupně rozšiřujeme o nové popisy a nové návody.

Na aplikaci neustále pracujeme. Další vylepšení budou brzy následovat.1. 9. 2020

Rozpracované aktivity a další novinky

V nové verzi English Me jsme pustili seznam rozpracovaných aktivit. Naleznete ho na stránce Přehled. Dole jsou nyní dva sloupce, 1) historie studia (to je detailní přehled toho, jaké aktivity jste dokončili a s jakým výsledkem) a 2) rozpracované aktivity.

V rozpracovaných aktivitách naleznete všechny aktivity, které jste spustili, ale nedokončili. Kliknutím na aktivitu můžete v aktivitě pokračovat. Pokud nemáte zájem aktivity dokončit, můžete dole kliknout na tlačítko „Zahodit rozpracované aktivity“.

Mezi dalšími úpravami, které jsme v posledních dnech v aplikaci udělali, jsou např. následující změny:

 • Správce skupiny má nyní možnost změnit název skupiny. Nalezne ji pod tlačítkem Akce → Přejmenovat skupinu.
 • Kód pro vstup do skupiny se již nezobrazuje v pravém horním roku skupiny, správce ho nalezne pod tlačítkem Akce → Pozvat do skupiny.
 • Při vstupu do skupiny se nyní uživatelům zobrazuje název skupiny i jméno správce/učitele.
 • Studenti přihlášení ve skupině již nevidí ostatní uživatele. Přehled studentů přihlášených do skupiny má nyní pouze správce/učitel.
 • V přehledu aktivity skupiny se správci/učiteli již nezobrazuje vlastní aktivita. V tomto přehledu vidí pouze aktivitu studentů a nepletou se mu zde jeho vlastní výsledky.
 • Opravili jsme funkci Změna hesla.
 • Opravili jsme hlášku „Systém očekával jinou odpověď“, která se odmítala schovat i po následném správném zadání slovíčka.
 • Funkce „Nahlásit problém“ je nyní dostupná i z doplňovaček.
 • Spousty drobnějších oprav


9. 8. 2020

Co se za poslední týden v English Me změnilo

Nová verze naší aplikace je ‚venku‘ přesně týden. I když jsou letní dny, prázdniny a dovolené v plném proudu, v novém English Me jste si za těch 7 dní udělali 10 tisíc různých aktivit, testů a cvičení!

Spuštění takové aplikace ale samozřejmě není úplně bezproblémové. Děkujeme vám, že nám hlásíte nedostatky, na které narážíte. Všechny je evidujeme a snažíme se je postupně řešit.

Co jsme za poslední týden opravili či upravili?

 • Změnili jsme barvy při vyhodnocení odpovědí při testování slovní zásoby. Text by měl být nyní lépe čitelný.
 • V doplňovacích cvičeních nebylo možné rámeček s nápovědou, který překrýval části textu, nijak schovat. Nyní lze rámeček zavřít kliknutím/tapnutím kdekoliv mimo rámeček.
 • V testech A/B/C/D lze nyní vybírat odpověď pomocí šipek na klávesnici a potvrdit klávesou ENTER nebo mezerníkem.
 • Nefungovala možnost odstranění slovíčka z okruhu. Opraveno.
 • Na mobilních přístrojích nebylo někdy možné používat vyhledávání (ikonka lupy na horní liště). Opraveno.
 • Přejmenovali jsme některé prvky, např. gramatický dril se nyní jmenuje příjemněji ‚pilování gramatiky‘.
 • Opravili jsme výběr vět ve výukových plánech při změně úrovně pokročilosti.
 • Občas docházelo k chybě, když uživatel použil přímý odkaz, který měl v prohlížeči uložený ze starého English Me. Opraveno.
 • Opravili jsme načítání testů ve starším prohlížeči IE 11.
 • Opravili jsme zobrazení zjednodušené výslovnosti v článcích.
 • Opravili jsme chyby při vytváření domácího úkolu výběrem z testů.

Na dalších úpravách pracujeme. Určitě budeme rádi, když nám budete dále zasílat zpětnou vazbu.


(c) 2021 Vitware s.r.o. - www.englishme.cz | Napište nám - nahlásit problém nebo dotaz

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno