Rejstřík gramatických jevů

Pokud Vás zajímá konkrétní gramatické téma, o kterém jste se právě učili v kurzu nebo četli v knize, naleznete ho v části Rejstřík gramatických jevů.

V rejstříku naleznete stromově uspořádané jevy týkající se anglické gramatiky.

Rejstřík gramatiky

V seznamu gramatických jevů můžete také snadno vyhledávat, do vyhledávacího okénka zapisujete jev, který potřebujete, a počítač již v průběhu zapisování zužuje nabídku. Vyhledává na základě názvů kategorií (v češtině i angličtině) a klíčových slov.

Vyhledávání v rejstříku

Rejstřík gramatických jevů naleznete v Navigaci, v části Gramatika.

Detail gramatického jevu

V rejstříku gramatických jevů můžeme vybrat libovolný jev, který nás zajímá, po kliknutí na jeho název se přehledně zobrazí články, testy a gramatické jevy, které se týkají daného jevu.

Vyhledávání v rejstříku

Teorie

Přímo v English Me můžete číst vysvětlení gramatiky či záludností týkajících se slovní zásoby. K dispozici jsou stovky článků. Nemusíte přeskakovat z English Me na Help for English!

Testy

Každý gramatický jev má přiřazené i ucelené testy, které Vám pomohou si daný jev procvičit. Kromě již hotových testů si můžete nechat test sestavit počítačem z celé databáze testových otázek. Zvlášť je tu možnost vygenerovat nový test z otázek pro nastavenou úroveň pokročilosti i z celkového počtu otázek bez ohledu na obtížnost.

Gramatické drily

Spoustu gramatických jevů si můžete u nás procvičovat i pomocí tzv. gramatických drilů. Ty Vám pomohou dokonale si daný jev zafixovat. Zapomínáte např. na neurčitý člen? V gramatickém drilu zaměřeném na spojení s neurčitým členem, budete do vět neustále doplňovat spojení jako např. A NEW CAR, A CAT, A NICE GIRL, AN INTERESTING MOVIE apod.